Výlety do okolí - "Penzion Lesní zátiší"

Z Pece pod Sněžkou do Horní Malé Úpy přes Sněžku
Výlet na Sněžku začíná v Peci pod Sněžkou. Pakliže jedete autem můžete auto zanechat na parkovišti u Bobové dráhy. Z Pece pod Sněžkou se vydáme po modré, která nás dovede téměř až na Sněžku. Cestou na Sněžku překonáme cca 800 výškových metrů na 7 kilometrech trasy. Modrá nás dovede k bývalé Obří boudě, kde se můžete občerstvit na horské chatě (je sice polská, ale česky se tam domluvíte). Odměnou za výšlap na Obří boudu Vám bude krásný pohled na Sněžku a hlavně na stoupání, které Vás čeká. Zdroj: Turistika.cz

Nejvýše položený kostel sv. Petra a Pavla 975mnm Cestou z Pomezních Bud pod Pomezním Hřebenem dojdete ke kostelu sv. Petra a Pavla. Zpět přes Eliščino údolí, kolem bývalého skokanského můstku.

Sněžka
Nejvyšší hora Krkonoš 1602mnm. Vrchol hojně navštěvovaný již od 16. století. Z Malé Úpy vede na vrchol nejkratší turistická trasa cca 8km. Můžete si vybrat hned ze dvou cest :  po žluté turistické značce anebo po červené ( cestě česko - polského přátelství )  se dostanete na Jelenku, a pak přes Svorovou horu nebo po vrstevnici ( za Jelenkou doleva ) započnete výstup k vrcholu.

Pěšky do Karpacze
Cestou česko - polského přátelství se dostanete do Sovího sedla, odtud doprava  sejdete do Karpacze, kde se napojíte na zelenou turistickou značku, která vás přivede zpět.

Babiččino údolí
Navštivte místa, kde se odehrávala známá Babička: zámek, mlýn, Staré Bělidlo. Kromě toho je v překrásném údolí naučná stezka.

Janské Lázně
Starobylé lázeňské městečko pod Černou horou. Po procházce kolonádou můžete vyjet lanovkou na Černou horu a podnikat další túry v okolí.

Kowary a Smažalnia Ryb "FLIPER"
Nejbližší polský soused, obec Kowary, kam se dostanete z Malé Úpy i pěšky nebo na kole. Můžete spojit i s návštěvou Karpacze a cestou se zastavit na smaženém pstruhovi.

Svatá Kateřina
Rekreační areál nedaleko Trutnova nabízí koupání, hřiště na míčové hry, prolejzačky, lodičky. Zajezdíte si na hodných koních a velbloudech.


| Penzion, restaurace "Lesní zátiší" © 2008 - 2014 | Všechna práva vyhrazena |
| Ubytování Krkonoše | Malá Úpa | mala ubytovani upa | Webdesign: Otakar Korolus |